Mgr. Anita Bernerová

5
Rated 5 out of 5
5 z 5 hviezdičiek (na základe 2 recenzií)
„Aj túto prácu musí niekto robiť, tak nech to robí ten, koho to baví.“

Nechýba jej hravosť, zanietenie a už vôbec nie vedomosti. Anitino srdce bije pre matematiku už od útleho detstva a svoju radosť z tohto predmetu prenášala (a stále prenáša) aj na svoje okolie počas doučovaní a angažovaním sa dlhé roky ako mentorka. Teraz vstúpila do AMOS ACADEMY a svoje bohaté skúsenosti je pripravená predostrieť na tvoju lavicu.
Do učenia matematiky išla ako do výzvy a objavila v nej svoju životnú filozofiu. Je pripravená preniesť svoje nadšenie aj na teba a ukázať ti svet matematiky z novej a štýlovejšej perspektívy.

1.) Prečo ste sa rozhodli stať sa učiteľkou?

To je taký typický príbeh o tom, ako som ako dievčatko učila svoje plyšáky doma vo svojej izbe. Potom som v škole pravidelne vysvetľovala učivo spolužiakom. Potom som sa rozhodla, že skúsim štúdium učiteľstva, na čo moja mamina mala otázku, či som si tým istá, že za také podmienky a za ten plat. A moja odpoveď bola: „Aj túto prácu musí niekto robiť, tak nech to robí ten, koho to baví“. Dnes som tu, učím a baví ma to.

2.) Čo je pre Vás osobne najťažšie na učení matematiky?

Vnímam matiku občas trošku aj ako svoju životnú filozofiu. Mnoho každodenných vecí sa dá vysvetliť pomocou matematických modelov a princípov (vlastne nerobím to len ja, môžeme si toto všimnúť aj v bežných rozhovoroch, napr. aké majú veci svoje „plusy a mínusy“ a pod.). Dokonca mnoho životných problémov sa dá riešiť pomocou podobných nástrojov, aké používa matematika (nemyslím tým kalkulačku, skôr možno „rozbiť problém na menšie kúsky“). Najťažšie teda pre mňa v učení matematiky je možno práve to, ako túto stranu tohto odboru ukázať študentom, ako si osvojiť poznatky a princípy matematiky tak, aby vedeli naozaj matematicky myslieť a aby ju nevnímali len ako súhrn zapamätateľných faktov a postupov.

3.) Myslíte si, že na matematiku je potrebné mať talent, alebo sa ju môže naučiť každý?

Matematika nie je ani tak o talente ako skôr o tom, ako sa vyvíjala vaša myseľ a rozmýšľanie počas života. Ak sme sa často stretávali so situáciami, kde sme sa mali vynájsť, vyriešiť nejaký problém, vyhrať nejakú hru, vylúštiť nejakú záhadu, vymyslieť nejaký logický postup, potom sme pravdepodobne chytľavejší aj na matematiku, pretože matematické úlohy sú vlastne len hádanky, ktoré treba vyriešiť. Rovnako ako v bežnom živote, čím viac skúseností máš, tým lepšie ti to ide. Preto sa treba matike venovať pravidelne a systematicky, aby sme tieto skúsenosti postupne osvojovali a zlepšovali sa v tomto predmete.

4.) Ako by ste jednou vetou motivovali žiakov učiť sa matematiku?

Ak radi vyhrávate v spoločenských hrách alebo máte príjemný pocit z vylúštenia hádanky, potom je matika práve pre vás.

Recenzie tútora

Rated 5 out of 5
3. septembra 2021

Ďakujem za zopakovanie učiva. Pani učiteľka bola veľmi milá a trpezlivá. Ďakujem

Lucia
Rated 5 out of 5
21. mája 2021

Učivá vysvetlené na vysokej úrovni s priateľským, dôveryhodným prístupom. Mega!

Marián