Oznam

V dňoch od 01.04. do 11.04. rušíme z technických dôvodov všetky rezervované doučovania pre žiakov/študentov. Naši tútori nebudú v tomto období pre Amos Academy dostupní. Ďakujeme za pochopenie. Za vzniknuté nepríjemnosti sa ospravedlňujeme. Tím Amos Academy.

Mgr. Kamila Berecká

0
Rated 0 out of 5
0 z 5 hviezdičiek (na základe 0 recenzií)
Pracujem ako učiteľka na základnej škole. Mám bohaté skúsenosti vo vyučovaní a nebojím sa ani nových inovatívnych metód. Chcela by som aj formou doučovania v Amos Academy odovzdávať svoje vedomosti a nadšenie z fyziky iným. Teším sa , keď vidím radosť žiaka, ktorý zistí, že fyzika nie je strašiak a dokáže jej porozumieť. Vo voľnom čase rada čítam knihy, pozerám cestopisy a dokumentárne filmy. Milujem prírodu a turistiku.

1. Aké sú Vaše skúsenosti s doučovaním všeobecne?

S doučovaním mám bohaté skúsenosti, či už so žiakmi v škole alebo súkromne v prezenčnej alebo dištančnej forme. Prečo radšej doučujem ako učím? Doučovanie je buď individuálne alebo v malej skupinke. Tu je priestor na lepšie spoznanie sa a tým aj na citlivejší, neformálnejší prístup. Na doučovaní mám možnosť odhaliť, kde má žiak problém aj zručnosť v danom predmete aj celkovo v učení a takto spolu dokážeme nájsť efektívny spôsob napredovania. Na individuálnych hodinách má žiak možnosť zažiť pocit úspechu na každej jednej hodine. Zároveň je pre mňa príjemnou odmenou vidieť pokroky žiaka.

2.) Myslíte, že môže byť online vzdelávanie rovnako kvalitné, ako učenie sa v školských laviciach?

Obe formy majú samozrejme svoje výhody aj nevýhody.
V súčasnej modernej spoločnosti sa neustále rozširujú možnosti ako sa vzdelávať a nájsť najefektívnejší spôsob doučovania. Preto sa nebojme hľadať a využívať nové formy vyučovania. Či už v školskej lavici alebo doma on – line je predovšetkým pre žiaka dôležité dokázať sa sústrediť. Zároveň je to aj o osobnosti učiteľa, vzbudiť u žiaka záujem a zvedavosť a tým podporiť vnútornú motiváciu žiaka.
Ak má študent motiváciu, tak sa spoločne dokážu naučiť čo potrebujú. Ako sa hovorí: ,,S chuťou do toho a polovicu máme hotovo.“

3. Je fyzika podľa Vás zaujímavý a dôležitý predmet? Majú tento predmet deti radi?

Fyzika je veľmi zaujímavá tým, že či chceme alebo nie, každý z nás má s ňou má svoje skúsenosti už od malička. Odkedy sa ako deti učíme chodiť, nechytať horúce veci alebo používať mikrovlnku, zoznamujeme sa s fungovaním fyzikálnych zákonov okolo nás.
Fyziku všetci poznáme, nie vždy si to však uvedomujeme a voláme to tak. Učenie sa fyziky je preto často iba vysvetlením už skôr pozorovaných bežných javov. Je to vlastne premietnutie našich praktických skúseností a intuitívnych znalostí do všeobecných vzorcov.
Negatívnemu imidžu školskému predmetu fyziky sa nedá veľmi čudovať – každú hodinu pribúdajú nové poučky a rovnice, ktoré spolu zdanlivo nesúvisia. V skutočnosti všetko mimoriadne zjednodušujú. Preto sa pokúsme nebáť fyziky a objaviť jej čaro.

4. Prečo ste sa rozhodla doučovať a pomáhať študentom v projekte Amos Academy?

Projekt Amos Academy ma zaujal najmä preto, že je dostupný pre všetkých žiakov. Pri predchádzajúcich on – line doučovaniach ma veľmi tešilo, keď som mala možnosť pozorovať pokroky detí v učení. Vidieť radosť žiaka, keď zistí, že fyzika nie je strašiak a dokáže jej porozumieť. Keď povie: „aha, veď je to také ľahké, konečne už tomu rozumiem“. Je to vzájomne veľmi obohacujúce.

Galéria

Rezervačný kalendár

Recenzie tútora

Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie. Buď prvý, kto ju napíše.