Oznam

V dňoch od 01.04. do 11.04. rušíme z technických dôvodov všetky rezervované doučovania pre žiakov/študentov. Naši tútori nebudú v tomto období pre Amos Academy dostupní. Ďakujeme za pochopenie. Za vzniknuté nepríjemnosti sa ospravedlňujeme. Tím Amos Academy.

Ing. Katarína Jankovičová

5
Rated 5 out of 5
5 z 5 hviezdičiek (na základe 1 recenzie)
Doučovala som v podstate už na základnej škole spolužiakov, išla mi dobre matika a že vraj som ju vedela dobre vysvetliť.

1.) Aké sú Vaše skúsenosti s doučovaním všeobecne?

Doučovala som v podstate už na základnej škole spolužiakov, išla mi dobre matika a že vraj som ju vedela dobre vysvetliť. Učila som na SOŠ, kde som učila automechanikov odborné strojárske predmety, fyziku aj informatiku. Druhú atestáciu z pedagogiky som robila práve na tému e-learning, ako učiť študentov, ktorí sú dlhodobo PN, alebo sa učia dištančnou formou. Po 20 rokoch v školstve, kde som robila 12 rokov zástupkyňu riaditeľky som školstvo opustila. Teraz sa venujem odbornej práci, robím revízneho technika. Keďže táto práca je nárazová a mne chýba kontakt so študentami, ten ich výraz v očiach, keď pochopia látku, keď sa tešia, že porozumeli danej téme, som sa rozhodla, že sa k učeniu vrátim. Síce nie do školstva, ale takto v on-line svete.

2.) Myslíte, že môže byť online vzdelávanie rovnako kvalitné, ako učenie sa v školských laviciach?

Podľa môjho názoru, on-line vzdelávanie môže byť rovnako kvalitné ako prezenčné vzdelávanie, keď je dobre pripravený tútor alebo učiteľ. Okrem odbornej prípravy je dôležité aj technické zabezpečenie (PC, wifi, tabuľa, a pod).

3.) Prečo je matematika a fyzika pre mnohých žiakov postrach? Myslíte si, že je to len zbytočný predsudok alebo oprávnená obava?

Myslím si, že je to jednoznačne zbytočný predsudok, ale veľkú mieru v tom zohráva učiteľ. Najmä jeho prístup ku žiakom, ako sa venuje žiakom, ako vie vysvetľovať.

4.) Prečo ste sa rozhodla doučovať a pomáhať študentom v projekte Amos Academy?

Dopad pandémie na vzdelávanie žiakov je veľký, verím, že nie každému sa dostalo požadované vzdelávanie, že niečomu neporozumeli, nebol čas sa tomu venovať viac a tak považujem doučovanie za potrebné. A to, že žiaci nemusia za doučovanie doplácať, že štát a EÚ prebrali zodpovednosť na vlastné plecia sa mi zdá ako veľký počin.

Galéria

Rezervačný kalendár

Recenzie tútora

Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie. Buď prvý, kto ju napíše.