Oznam

V dňoch od 01.04. do 11.04. rušíme z technických dôvodov všetky rezervované doučovania pre žiakov/študentov. Naši tútori nebudú v tomto období pre Amos Academy dostupní. Ďakujeme za pochopenie. Za vzniknuté nepríjemnosti sa ospravedlňujeme. Tím Amos Academy.

Mgr. Oľga Parmar

0
Rated 0 out of 5
0 z 5 hviezdičiek (na základe 0 recenzií)
Volám sa Oľga Parmar a mám 25 rokov. Pochádzam zo Smižian, obce pri Spišskej Novej Vsi. Študovala som na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v bakalárskom programe chémia a pokračovala som na tejto fakulte v magisterskom stupni v programe biochémia. Nedávno som toto štúdium ukončila a momentálne pôsobím ako doktorandka v programe biofyzika na Ústave experimentálnej fyziky Slovenskej akadémie vied v Košiciach. Možno sa zdá, že som zmenila odbor, no nie nie je to úplne pravda. Už počas magisterského štúdia som trošku nahliadla do biofyziky a v mnohom sa prekrýva s biochémiou. Navyše, pôvodne som aj plánovala študovať fyziku alebo matematiku (veda vo všeobecnosti ma zaujímala už od malička), takže som rada, že mám možnosť to všetko skĺbiť a venovať sa chémii aj fyzike. Niekoľko rokov som bola aktívna v neziskovej sfére a vždy ma veľmi napĺňalo pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

Doučovaním chémie mám možnosť robiť dve veci, na ktorých mi záleží súčasne – venovať sa chémii a pomáhať.

1.) Čo Vás viedlo k tomu stať sa výskumníčkou?

Už odmalička ma bavili prírodné vedy, najmä chémia, fyzika a matematika. Mám rada výzvy a vždy som chcela robiť niečo zmysluplné a cool. Robiť vedu je zaujímavé, pútavé, dynamické a hlavne kľúčové pre fungovanie spoločnosti.

2.) Ak by ste neboli výskumníčkou, akému povolaniu by ste sa najradšej venovali?

Najradšej by som bola v príbuznom odbore, možno farmácia alebo medicína. Ak by som ale mala ísť úplne mimo tejto oblasti, tak by som bola tlmočníčka. To si ale už neviem predstaviť, robiť niečo iné ako vedu.

3.) Čo z chémie podľa vás ľudia v živote najviac využijú?

V podstate všetko, len si to neuvedomujeme. Chémia zasahuje do každého aspektu nášho života, od priemyselného odvetvia, cez lieky, jedlo, až po pyrotechniku. Človek samotný je zložený z množstva atómov a v našom tele prebieha neskutočne veľa chemických reakcií, dokonca aj rozmýšľanie a cítenie je sled chemických reakcií prebiehajúcich v mozgu. Chémia, ako aj ostatné vedy sú opis toho, čo sa okolo nás deje. Ten opis je často aj matematický, možno preto je chémia pre mnohých žiakov veľkým strašiakom, no keď človek chémii porozumie, zistí že je to naozaj len opis všetkého okolo nás.

4.) Preferujete teóriu alebo prax v podobe laboratórnych experimentov?

Mám rada oboje, ale experimentovať v laboratóriu je pre mňa pútavejšie. Nadizajnovať, uskutočniť experiment a potom správne analyzovať a interpretovať výsledky a rozhodnúť sa ako ďalej smerovať výskum nie je jednoduché a ja si tieto výzvy užívam.

Rezervačný kalendár

Recenzie tútora

Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie. Buď prvý, kto ju napíše.