Oznam

V dňoch od 01.04. do 11.04. rušíme z technických dôvodov všetky rezervované doučovania pre žiakov/študentov. Naši tútori nebudú v tomto období pre Amos Academy dostupní. Ďakujeme za pochopenie. Za vzniknuté nepríjemnosti sa ospravedlňujeme. Tím Amos Academy.

Mgr. Pavol Kupka

5
Rated 5 out of 5
5 z 5 hviezdičiek (na základe 2 recenzií)
„Nemecký jazyk bol pre mňa vstupnou bránou do sveta jazykov, ale aj krajín.“

Sprichst du Deutsch? Nein? Nevadí. Pavol tiež nejako začať musel, a pozri sa naňho teraz – s nemčinou obehol svet, vyučoval ju v rámci rôznych projektov a dostal sa s ňou na jeden rok až do Brazílie, a teraz zakotvil na brehoch AMOS ACADEMY, aby sa s tebou o svoje vedomosti a skúsenosti podelil.
Pavol je praktický a priateľský človek, s ktorým je výuka jazyka dobrodružstvom. Neprináša do našich online tried iba svoje vedomosti, ale takisto aj dobrú náladu a jedinečný pohľad na vzdelávanie, ktorým ti nemčina okamžite učaruje.

Prečo ste sa rozhodli stať sa učiteľom?

Vybrať si to správne povolanie nevzniká náhle, ale postupne dozrieva. Pred tým, ako som sa rozhodol stať sa učiteľom prebehol u mňa audit vlastných možností. Zo začiatku to bolo také latentné, skryté, ale po čase sa u mňa táto profesia verbalizovala. Rozhodnutie pozostávalo na základe mnohých okolností a situácií, v ktorých som sa ocital, a v ktorých som meral svoje možnosti, hodnoty, svoje úspechy, v čom som dobrý a dával som ich do súladu s mojimi očakávaniami. Vždy som mal blízko k deťom a adolescentom, k vzdelaniu, ku knihám, a tak rozhodnutie sa stať učiteľom bolo v tomto smere jednoznačné.

Prečo ste sa rozhodli stať sa súčasťou AMOS ACADEMY?

Rád prijímam výzvy, ktoré mi umožňujú robiť progres v osobnom i v profesijnom živote a AMOS ACADEMY je jednou z týchto výziev. Hnacím motorom vstúpiť do projektu je aktuálna celosvetová pandémia, počas ktorej sa žiakom obmedzil prístup k vzdelávaniu. Mojou participáciou by som chcel prispieť k tomu, aby súčasná generácia žiakov bola erudovaná a mala prístup k plnohodnotnému vzdelávaniu.

Čo vám do života prinieslo učenie sa nemeckého jazyka?

Nemecký jazyk bol mojím prvým cudzím jazykom, ktorý som sa naučil. Bol pre mňa vstupnou bránou do sveta jazykov a krajín. Vďaka nemčine som sa zúčastnil rôznych projektov, spoznal veľa ľudí. Bolo mi umožnené študovať na jednej z najlepších univerzít Nemecka, na Humboldt Universität zu Berlin. Stal som sa učiteľom a tútorom. Popri nej som sa naučil rozprávať po anglicky a portugalsky. Dodal by som už len citát anglického jazykovedca Franka Smitha, ktorý ma sčasti charakterizuje: „Jeden jazyk vás nasmeruje na vašu životnú cestu. Dva jazyky vám na tejto ceste otvoria všetky dvere.“

Čo by ste odkázali všetkým, ktorí sa chcú učiť po nemecky? A vlastne, je nemecký jazyk naozaj taký ťažký alebo je to len náš študentský predsudok?

Zabudnite na všetky predsudky typu, že nemčina je škaredý a náročný jazyk. Každý jazyk je ťažký, ak preň nemáme cit a motiváciu. Nemčina je pluricentrický jazyk, a tak môžeš spoznávať reálie nielen Nemecka, ale i Rakúska, Švajčiarska či Lichtenštajnska. Dokonca v ňom nájdete veľa podobností s angličtinou či s našimi nárečiami. Buďte vytrvalí, aktívni a každý deň sa jej venujte aspoň pol hodiny a po čase uvidíte progres a benefity, aké vám nemčina prinesie. Nakoniec jedna otázka na zamyslenie: Kam odchádzajú Slováci za prácou a lepším životom?

Rezervačný kalendár

Recenzie tútora

Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie. Buď prvý, kto ju napíše.