Oznam

V dňoch od 01.04. do 11.04. rušíme z technických dôvodov všetky rezervované doučovania pre žiakov/študentov. Naši tútori nebudú v tomto období pre Amos Academy dostupní. Ďakujeme za pochopenie. Za vzniknuté nepríjemnosti sa ospravedlňujeme. Tím Amos Academy.

PhDr. Andrea Dietzová, PhD.

5
Rated 5 out of 5
5 out of 5 stars (based on 3 reviews)
Ahoj! Volám sa Andrea a rada by som bola Tvojou tútorkou. Pracujem ako učiteľka angličtiny online, venujem sa výučbe aj doučovaniu – od najmenších školopovinných detí až po dospelých. Napriek tomu, že beriem učenie vážne, verím, že kľúčom k úspešnej hodine je interakcia, pozitivita a zábavné aktivity. Keď som sa učila po anglicky ja, dbala som na to, aby bol tento proces pre mňa aj zábavný a zaujímavý. Preto je jedným z mojich cieľov študentov zaujať a motivovať.
Každú hodinu prispôsobujem individuálnym potrebám konkrétneho študenta.

Vo voľnom čase rada čítam knihy, pozerám filmy. Mám rada spoločnosť, výlety, prechádzky v prírode. Pozitívny prístup k životu je pre mňa dôležitý, no zároveň som aj realistka. :-)

1.) Čo vás viedlo k tomu stať sa učiteľkou?

Profesiu učiteľky som si vybrala v prvom rade preto, že sama sa rada učím a spoznávam nové veci. Skvelý pocit je, keď svoje vedomosti môžem sprostredkovať študentom. Táto práca ma veľmi baví, takže viem, že som si vybrala dobre. So študentmi si budujem priateľský vzťah a v takejto atmosfére sa nadobúdajú vedomosti príjemne a prirodzene.
Dá sa povedať, že učiteľstvo mám tak trochu „v krvi“, keďže viacero členov mojej rodiny sa venuje, alebo venovalo učiteľstvu.

2.) Ako dlho môže trvať naučiť sa hovoriť cudzím jazykom plynule?

Na túto otázku nie je možné odpovedať s úplnou presnosťou. Platí však, že ak jazyku pravidelne venujeme čas a vynaložíme potrebné úsilie, výsledky sa určite dostavia. Závisí od snahy, intenzity učenia sa, motivácie. Každý z nás je originálny a výnimočný, preto je rýchlosť dosiahnutia plynulosti hovorenia v cudzom jazyku individuálna. Samozrejme, existujú štandardizované tabuľky s počtom hodín štúdia, ktorý je potrebný na dosiahnutie jednotlivých úrovní, avšak aj tieto údaje sú iba približné.

3.) Kde všade sa podľa vás dá angličtina využiť v bežnom živote? (kde ste ju využila vy a cítila ste pocit šťastia že ju ovládate).

Angličtina je nazývaná svetovým jazykom a má to svoj dôvod. Dohovoríme sa s ňou v cudzine a ak ju dostatočne ovládame, nemáme problém si vyhľadať informácie skoro o čomkoľvek. Veľmi podstatné je, že jej ovládanie predstavuje veľké plus aj v pracovnom živote, na čo je dobré myslieť už počas štúdia na škole. Jednoducho, otvoríme si ňou dvere do sveta. Investícia času a námahy do učenia sa angličtiny sa určite vyplatí. Na toto všetko som prišla na základe vlastných skúseností.

4.) Čomu by sa mali študenti vyvarovať pri učení sa cudzieho jazyka?

Pri učení sa cudzieho jazyka je dôležité postupovať od jednoduchšieho k zložitejšiemu. V praxi to znamená, že na to, aby sme sa mohli s niekým rozprávať, prečítať si knihu, či pozrieť si film v cudzom jazyku, musíme dosiahnuť potrebnú úroveň daného jazyka. Veľa ľudí túto skutočnosť ignoruje a nepripúšťa si svoju reálnu úroveň. Pri nezvládnutých základoch sa mnohí snažia urobiť rýchly pokrok a hneď si osvojiť pre nich neprimerane náročné učivo či jazykové schopnosti. Prečo by sa tomu mali študenti vyvarovať? Pretože ignorovanie osvojenej jazykovej úrovne vo väčšine prípadov prinesie nechuť a frustráciu k učeniu sa. Naopak, ak budeme nadobúdať vedomosti v správnej postupnosti, od základnej po pokročilejšie úrovne jazyka, bude nám to prinášať radosť a ďalšiu motiváciu.

Rezervačný kalendár

Recenzie tútora

There are no reviews yet. Be the first one to write one.