Oznam

V dňoch od 01.04. do 11.04. rušíme z technických dôvodov všetky rezervované doučovania pre žiakov/študentov. Naši tútori nebudú v tomto období pre Amos Academy dostupní. Ďakujeme za pochopenie. Za vzniknuté nepríjemnosti sa ospravedlňujeme. Tím Amos Academy.

Mgr. Mária Rendeková

0
Rated 0 out of 5
0 z 5 hviezdičiek (na základe 0 recenzií)
Som šťastnou mamou dvoch maloletých detí. Mám rada Španielsko a Nemecko :)

Fascinuje ma kultúra oboch krajín. Viackrát počas leta som pôsobila ako dobrovoľník v Nemecku, kde sme trávili voľný čas s hendikepovanými deťmi a dospelými. V Španielsku som absolvovala niekoľko kurzov ďalšieho vzdelávania pre učiteľov španielčiny. Učila som deti a študentov na rôznom type škôl, momentálne pôsobím na dohodu na Fakulte špeciálnej techniky a učím súkromne online. Baví ma učiť a odovzdávať informácie a poznatky nielen tradičnou formou ale aj s využitím inovatívnych metód. Vo voľnom čase si rada zacvičím jogu alebo idem na bicykel.

1. Prečo som sa rozhodla stať učiteľkou?

Učiť deti som začala rok po skončení strednej školy, keď ma neprijali na štúdium psychológie. Práca s deťmi sa mi natoľko zapáčila, že som sa neskôr prihlásila na pedagogickú fakultu UK a vyštudovala nemecký jazyk a literatúru. Neskôr som si spravila štátnicu zo španielskeho jazyka. V španielčine som sa zdokonalila najmä prostredníctvom španielsky hovoriacej rodiny, ktorú som spoznala v Nemecku a viac ako 10 rokov komunikujeme spolu v španielčine. Na práci učiteľa/lektora sa mi páči rozmanitosť metód, ktoré môžem využiť pri vzdelávaní, byť partnerom žiakovi/študentovi a motivovať ho
k lepším výkonom.

2. Je online vzdelávanie rovnako kvalitné ako učenie v školských laviciach?

Z krátkodobého hľadiska a za splnenia určitých podmienok, môže konkurovať prezenčnému učeniu. Záleží od počtu žiakov v skupine, od kvalitného pripojenia na internet a tiež od digitálnych zručností pedagóga. Pri menších skupinkách žiakov si myslím, že áno. Nakoľko učiteľ má možnosť využiť rôzne interaktívne nástroje/aplikácie, ktoré učenie nielen spestria ale aj zjednodušia. Pri mladších žiakov, môže rodič ľahšie odkontrolovať povinnosti dieťaťa a je viac informovaný o tom, čo sa učí v škole.

3. Akým spôsobom sa človek môže naučiť cudzí jazyk?

Dôležité je mať motiváciu. Vedieť, prečo to chcem. Určite by som odporučila veľa počúvať v danom cudzom jazyku pri každodenných činnostiach. Využiť možnosti dnešnej doby, ktorá toho ponúka naozaj veľa: čítať/počúvať/pozerať, to čo ma zaujíma v cudzom jazyku, využívať sociálne siete na komunikáciu, rôzne aplikácie na učenie/opakovanie atď. Nebáť sa rozprávať aj keď s chybami, gramatika nie je všetko a nesmie človeka obmedzovať.
K učeniu treba pristúpiť systematicky- každý deň venovať jazyku aspoň 15 minút.

4. Akú radu by som dala študentom, ktorí by chceli v budúcnosti študovať jazyky?

Ak by sa im dalo vycestovať aj krátkodobo do krajiny, ktorej jazyk sa im páči, spoznať kultúru danej krajiny, nájsť si tam kamarátov, komunikovať a zdielať s nimi. Prípadne stretávať sa s rodenými hovoriaci, žijúcimi na Slovensku. Nenechať sa odradiť a nevzdávať sa, ak to na prvýkrát nevyjde (napr. aj prijatie na VŠ).

Galéria

Rezervačný kalendár

Recenzie tútora

Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie. Buď prvý, kto ju napíše.